Masáž / Masáže

Patří k nejstarším regeneračním a relaxačním prostředkům v historii lidstva. Dotyk je totiž jedním ze smyslů, kterým jako prvním komunikujeme se světem, a to ještě před narozením. Masáž jako taková, je soubor nejrůznějších hmatů, díky kterým se odbourávají nežádoucí stavy v lidském těle.

Různými výzkumy bylo zjištěno, že masáž pomáhá při nápravě nepříjemných stavů, jako je bolest, stres, nespavost aj. Masáž zkrátka mnohými způsoby (fyzickými i psychickými) upevňuje naše zdraví, pomáhá uvolnit napjaté svalstvo a naopak ochablé svalstvo posiluje. Příznivé účinky má také na krevní a lymfatický oběh, který nám zaručuje regeneraci a obranyschopnost organizmu, kdy je krev a lymfa hnána z okrajových míst těla směrem k srdci. Správně provedené masáže působí zároveň i preventivně proti úrazům a různým zdravotním potížím, jako jsou bolesti svalů, kloubů nebo šlach.

Protože během masáže dochází k dlouhodobému a mnohdy i intenzivnímu působení na lidskou pokožku, používáme ty nejkvalitnější, výhradně přírodní, za studena lisované oleje a přírodní rostlinné éterické silice v BIO kvalitě.

Druhy masáží

Havajská masáž LOMI LOMI

Havajská masáž je označována za perlu mezi masážemi. Jak již název napovídá, tento druh masáže se zrodil na Havajských ostrovech, zemi pobřeží pokrývající černým pískem a tajemnými černými perlami.
Havajská masáž v Jinjang-wellness začíná nanesením teplého esenciálního Bio kokosového oleje na Vaše záda nebo jiné části těla. Používáme u ní velmi plynulé, měkké i hluboké techniky, které jsou vykonávány nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Proto je „Lomi lomi“ snadno rozpoznatelná od jiných masáží. Zvláště v podzimním a zimním období oceníte její hřejivé a relaxační účinky.

Indická antistresová masáž hlavy

Tradiční indická masáž hlavy se praktikuje v Indii jako součást Ajurvédy a je známá více než tisíc let. Ženy v Indii praktikují tuto masážní techniku za účelem zlepšení kvality a růstu vlasů a zkvalitnění pokožky pleti a děti ji dostávají od svého narození každý den za účelem dobrého zdraví.

V moderním světě trpíme účinky stresu pravděpodobně mnohem více než naši předkové. Nejvíce se stres – napětí – projevuje v podobě zatuhlých míst na hlavě, krku a ramenech, kde jsou důležitá energetická centra v těle. Toto jemné a léčivé ošetření nám pomůže zmírnit napětí a rozpustí vláknité shluky a uzlinky, rozptýlí toxiny z napjatého svalstva a vašemu tělu se vrátí ztracená pružnost, pevnost a chuť do života.

Samotná indická masáž hlavy začíná zklidněním, uvolněním šije, ramen, paží a krku. Poté se přistoupí na vlasovou část a obličej. Masáž se může provádět jak vleže, tak v sedě (ideální pro nastávající maminky). Zvláště ženy mohou ocenit její estetické účinky, kdy dochází kregeneraci pokožky, vyhlazování vrásek a vaše pleť se stává pružnější a krásnější.

Sportovní a rekondiční masáž

Sportovní a rekondiční masáž je pro svou všestrannost hojně využívána jak vrcholovými, tak rekreačními sportovci (Jedná se často o přípravné masáže před sportovním výkonem, tonizující masáž před zátěží, během zátěže, o regenerační masáž po výkonu a uvolňující masáž během tréninkového období. Pomáhá k uvolnění, regeneraci, uklidnění nebo naopak povzbuzení namáhaného nebo často přetěžovaného svalstva.), lidmi s aktivním životním stylem, lidmi, kteří mají sedavé zaměstnání a potřebují uvolnit šíji a záda, stejně i širokou veřejností.

U této masáže používáme tradiční techniky dlouhých, krátkých, hlubokých nebo mělkých tahů, hmatů a hnětení, stejně jako i jemného, středního nebo silného tlaku nejen na postižené místo tak, abychom co nejlépe dosáhli výše uvedených žádaných stavů.

Speciální programy:

Jsou zaměřeny na konkrétní oblasti lidského těla, která jsou vývojově nebo v ohledu na vykonávanou činnost postiženy více, ať už se jedná o přetížení, únavu, zvýšenou aktivitu dané oblasti nebo o estetickou stránku. Zaměřujeme se na oblasti lidského těla, kde jsou svaly zatěžovány přímo a také na časté případy, kdy činnost jedné skupiny svalů zastupuje jiná skupina svalů, která by ale při pohybu zapojována být neměla, proto jsou pak jedny svaly přetěžovány a druhé se do aktivity nezapojují. Z toho následně vznikají různé bolestivé stavy a disfunkce jiných svalových skupin.

Speciální programy pro příznivce golfu, tenisu a jiných sportů

Tyto programy jsou zaměřené na potřeby hráčů různých sportů. Kombinujeme cílené masážní techniky partií, které jsou při tomto druhu sportu namáhány s individuálním rekondičním programem zaměřeným na správné a vědomé dýchání, kterým docílíme aktivizace svalů pánevního dna v kombinaci se správným postavením bederní, hrudní a krční páteře.

Účinky masáží:

Během masáže dochází k aktivizaci velkého množství svalových vláken, zvýšení průchodnosti cév a kapilár (na mm2 v klidu cca 50-250 kapilár na 1400 po masáži) a k celkovému zrychlení metabolismu. Vzhledem k tomu, že tyto tělesné pochody se dějí ve větším rozsahu v posilování, můžeme o masáži mluvit jako o jisté formě posilování svalů. V závislosti na tom, zda provádíme tonizační (pohotovostní) nebo relaxační masáž, se můžeme u masáží setkat s mírnou únavou. Z tohoto pohledu se tedy na masáže díváme nejen jako na „pasivní“ relaxační proceduru, ale i jako na „aktivní“ fyzickou zátěž – v závislosti na typu, intenzitě a celkové době masáže.

Přirovnali jsme tedy masáže k jistému druhu posilování svalstva. Je to z toho důvodu, že stejně jako u posilování dochází u masáží, díky hlubokým a jemným technikám, k:

  • tonizaci svalstva
  • celkovému prokrvení svalů
  • povzbuzení krevního oběhu
  • zlepšení cirkulace krve ve ztuhlých svalech
  • ke stimulaci oběhového a lymfatického systému
  • odstranění toxických látek z tkání a zvýšení množství kyslíku přiváděného do tkání
  • zrychlení procesu celkového očištění organismu
  • podpoře činnosti nervového systému.

Zvláště pro ženy by mohlo být zajímavé, že díky urychlení metabolizmu při masáži dochází k odbourávání tuků.
Odstraňují se odumřelé buňky z pokožky a pleť se stává pružnější a mladší.

Druhy masáží:
Havajská masáž LOMI LOMI
Indická antistresová masáž hlavy
Sportovní a rekondiční masáž
Relaxační masáž
Aromamasáž