Zdravé tělo a zdravý duch s čínskou medicínou

Prevence proti nemocem, léčení,
mladý a zdravý vzhled.
Čínská medicína je pro vás výborným doplňkem ke cvičení Čchi-kunguTchaj-ťi.

Základní filozofií čínské medicíny je rovnováha JinJang a
pěti prvků : oheň, země, kov, voda, dřevo. Principy jin – jang a pěti prvků jsou vlastně přírodními zákony, které platí stejně v přírodě a celém vesmíru, jako v každé buňce našeho těla. Lidské tělo je vnímáno jako součást tohoto světa – vesmíru, je ovlivňované vnějšími i vlivy vnitřními – různé emoce, které se také řadí do systému pěti prvků a souzní s různými tělesnými orgány.

Na základě souboru příznaků získaných dotazováním, pozorováním vyhledu a zvukových projevů (síla hlasu, dech…) , diagnostiky z pulzu a jazyka vytvoří terapeut tzv. „obraz nemoci“, který zohledňuje celkový stav klienta. Tento obraz nemoci nekopíruje západni diagnózu. Na jeho základě určí terapeut léčebné principy.
Akupunktura:
Akupunktura využívá teorii soustavy drah oběhu vitální energie. Tyto dráhy jsou nehmotného charakteru, nemůžeme je srovnávat se žádnými anatomickými částmi těla, podle západní medicíny. Akupunkturou můžeme úspěšně léčit většinu onemocnění, nebo zlepšit a srovnat tok energie v určitých drahách na těle. Je také nedocenitelnou pomůckou zejména v léčbě pohybových onemocnení.

Fytoterapie:
Mnozí si kladou otázku : Proč používat čínské byliny , když jsou zde naše byliny ? Použití našich bylin v tradiční čínské medicíně je problematické, protože dnešný soubor znalostí o bylinách zodpovídá „západním“ diagnózám, ne čínskému chápání lidského těla. U čínských bylin je k dispozici soubor poznatků navazující na čínský koncept chápání zdraví a lidského těla. Každá bylina má přesně určené základní vlastnosti, založené na dlouholetém pozorování a výzkumu v Číně. Tyto poznatky byli tisíciletími užívání prověřovány, zaznamenávány a teoreticky zpracovávány.

Co se dá čínskou medicínou léčit?
Téměř vše- pohybové problémy, duševní, ženské, nedostatek energie, bolesti hlavy, očí, uší, alergie, astma, nachlazení,
nespavost, nadváhu. Dále možná nevíte, že pomocí akupunktury můžete vyhlazovat vrásky a získat mladistvý vzhled.

Lucie Vymětalová

Objednejte se na konzultaci k Lucii: 775 028 658,
V současné době pracuji na klinice číské medicíny TCMbohemia na Národní třídě.